ALARM YÖNETİMİ

Gaz dedektör sistemi bulunan istasyonlarda alarm takip modülleri ile (GSM ve IP tabanlı sistemler) istasyonda oluşan alarmlar anlık olarak merkezimize ulaşmaktadır. Bununla birlikte dağıtım şirketi tarafından belirlenen alıcılara aynı anda SMS ve e-mail olarak iletilmektedir. Oluşan alarmlar sonrasında çağrı merkezi istasyon ile iletişime geçerek durum sorgulaması yapmakta istasyon personelini yönlendirmekte ve gerekli durumlarda servis verilmesini sağlamakatadır. Acil durumlarda anlık olarak dağıtım şirketi ile temasa geçilerek belirlenmiş acil durum prosedürü kapsamında gerekli aksiyonların alınması sağlanır. Tüm alarmların kayıtları tutularak geçmişe dönük izleme ve ölçme yapılabilmektedir.

Akaryakıt pompa ve akaryakıt tesisatından kaynaklanabilecek her türlü sızıntının bodruma ulaşmasını anında gözlemlemek çok hassas bir konu olup aynı zamanda akaryakıt istasyonları için gerekli emniyet gereksinimlerinin anlatılıdğı TSE 12820'de bu konudan değinilmektedir. Toprak kirliliğinin önlenmesinde etkin bir uyarıcı olan gaz dedektör sistemleri istasyonları noktasal kaynaklı kirlenmiş sahalar olmasının önüne geçebilecek biz çalışmadır.

"Uygar yaptığı her türlü ticari faaliyeti, o günün teknik koşullarında maksimum hizmet ve işçilik kalitesiyle sonuçlandırmak, satış sonrası servis hizmetleri ve hizmet kalitesini her zaman maksimum seviyede tutmak ve sağlam adımlarla büyüyerek sektöründe ön sıralara yer almayı amaç edinmiştir."