Kablosuz Nano Taşıt Tanıma Teknolojileri

TURPAK ABU DHABI’DE , ADIPEC 2014 FUARINDA “ YENİ NESİL KABLOSUZ SİSTEM NANO RFID TABANCA ANTENLERİ”Nİ TANITTI

Bugün sadece Türkiye’de ilk 10 Petrol Dağıtım Şirketinin yaklaşık 7.000 akaryakıt istasyonunda ve 1.5 milyon filo aracında taşıt tanıma donanımları çalışmakta olan Turpak, Abu Dhabi’de ,” ADIPEC 2014 fuarında yeni nesil kablosuz sistem NANO RFID tabanca antenleri”ni tanıttı.

TURPAK Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper ÖNKOL, tanıtımını yaptıkları Yeni Nesil Kablosuz Sistem Nano Rfid Tabanca Antenleri hakkında bilgi verdi:

DÜŞÜK YATIRIM VE İŞLETME MALİYETİ

Turpak olarak edindiğimiz tecrübe ve bilgi birikimimiz doğrultusunda hem petrol şirketlerinin hem de istasyon sahiplerinin yatırım ve işletme maliyetlerini kablolu sisteme göre çok daha fazla düşüren kablosuz sistemin son Nesil NANO antenlerini müşterilerimize tanıttık.

MONTAJ KOLAYLIĞI

Yeni Nesil Nano kablosuz tabanca antenlerinin en büyük özelliği bir önceki modeline göre çok daha küçük olmasıdır. Ayrıca her türlü tabancaya uyan patentli tek modeldir. OPW, ZVA, Huskky, vb. tabancalara kolaylıkla montajı yapılabilmekte ve asla zamanla yerinden oynamamaktadır.

EMNİYET

ATEX sertifikası sahip Nano kablosuz antenler uluslararası standartlara sahiptir. Ayrıca bu teknoloji sayesinde istasyon kablolu tabanca antenlerinin beraberinde getirmiş olduğu yakıt sızdırma riskini tamamen ortadan kaldırmaktayız. Oluşabilecek sızıntı ile pompa tabanca ve hortumlarındaki yakıt kirliliği de son bulmaktadır.

GÜVENLİK

Yetkisiz müdahaleyi engeller. Tabanca başka araca dolum yapamaz. Yerinden sökülmesi durumunda tekrar çalışır hale gelebilmesi için yetkili servis tarafından özel bir cihaz ile aktifleştirilmesi gerekmektedir. Bunun dışında araç üzerindeki RFID chip (NANOpass) ile kablosuz anten arasında SAM secured %100 güvenli haberleşme protokolü bulunmamaktadır.

DÜŞÜK İŞLETME MALİYETİ VE PİL TASARRUFU

Nano kablosuz tabanca antenleri, akıllı uyanma modülü ve sahip olduğu teknoloji ile önceki modellerine göre pil sarfiyatı çok daha az olup kullanım süresi çok daha uzundur. Değiştirebilir pil özelliği bulunmaktadır. Pompa değişimlerinde veya tadilatlarında kolay demontaj ve montaj özelliği ile tekrar kullanılabilir olması ve böylelikle ek maliyet getirmemesi istasyoncular için büyük tercih sebebidir. Aynı zamanda bir pompadan bir başka pompaya kolaylıkla taşınması sayesinde esnek kullanım olanağı sağlar.

ONLINE SERVİS TAKİP

Bunlarında yanında Nano kablosuz antenlerin pil seviyeleri ve tabancaların aktif olup olmadığı Turpak Servis Takip Merkezi tarafından gerçek zamanlı uzaktan izlenebilmekte ve pil seviyelerinin kritik seviyeye düşmesi veya tabancanın arızalanması durumunda Turpak yetkili servisine otomatik bilgi geçilmektedir.

"Uygar yaptığı her türlü ticari faaliyeti, o günün teknik koşullarında maksimum hizmet ve işçilik kalitesiyle sonuçlandırmak, satış sonrası servis hizmetleri ve hizmet kalitesini her zaman maksimum seviyede tutmak ve sağlam adımlarla büyüyerek sektöründe ön sıralara yer almayı amaç edinmiştir."